Lekcje języka angielskiego

W tym tygodniu nasi drugoklasiści wzięli udział w niezwykle angażującej lekcji języka angielskiego, która odbyła się w ramach przygotowań do zbliżających się wakacji. Tematem zajęć było wybieranie i zamawianie potraw oraz deserów w restauracji. Lekcja została przeprowadzona w formie dramy, co pozwoliło uczniom na aktywne zaangażowanie się w naukę.

Podczas zajęć dzieci wcieliły się w role klientów i kelnerów w restauracji. Przygotowano scenariusze rozmów, które pomagały uczniom w praktyce używać zwrotów i słownictwa związanego z jedzeniem i zamawianiem posiłków. Dzięki temu mieli okazję nie tylko poznać nowe słowa, ale również ćwiczyć poprawną wymowę i intonację w praktycznych sytuacjach.

Uczniowie świetnie się bawili, a jednocześnie rozwijali swoje umiejętności językowe. Taka forma nauki jest niezwykle efektywna, ponieważ angażuje dzieci na wielu poziomach - intelektualnym, emocjonalnym i społecznym. Dzięki elementom dramy dzieci mogły przełamać bariery językowe i zyskać pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim.

Lekcja zakończyła się wspólną rozmową na temat różnych kuchni świata oraz ulubionych potraw uczniów. Było to nie tylko pouczające, ale także inspirujące doświadczenie, które na pewno przyda się dzieciom podczas wakacyjnych podróży.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.