„Laboratorium przyszłości”

W ramach Projektu „Laboratorium przyszłości” szkoła otrzymała mikroskopy optyczne. Uczniowie korzystali z nich w ramach lekcji biologii w klasie 5 i 6. Zostały także wykorzystane podczas kółek zainteresowań z przyrody i biologii. Uczniowie obserwowali wybrane preparaty. Mogli również wykonać własne preparaty np. ze skórki cebuli, liści brzozy. Zainteresowanie wśród dzieci było duże a obserwacjom nie było końca.
Podczas kółka zainteresowań z biologii uczniowie, dzięki teleskopowi optycznemu mogli poznać zasadę jego działania. W początkowej fazie uczniowie złożyli teleskop i starali się nauczyć jego obsługi. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób działa ten przyrząd oraz co można nim obserwować. Uczniowie z entuzjazmem podeszli do nauki jaką jest astronomia. Miejmy nadzieję, że uda nam się wkrótce poobserwować obiekty niebieskie.

Kategoria: