Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu - "Nie bądź zielony w temacie autyzmu"

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, obchodzone każdego roku 2 kwietnia.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ma na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz uwrażliwienie społeczeństwa na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej. Osoby ze spektrum autyzmu często spotykają się z dyskryminacją i izolacją, a według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy. Zatem bardzo ważne jest kształtowanie w społeczeństwie postawy pełnej empatii, zrozumienia i akceptacji.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne kampanie na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin, które przenoszą się na cały miesiąc.

W naszej szkole także chcemy włączyć się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, symbolem czego będzie kolor niebieski. Szczegóły wkrótce...