"Kulisy sportu" od kuchni...- spotkanie z panem Arturem Dzierzbickim.

We wtorek 23 maja odbyło się kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej "Kulisy sportu". Tym razem na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego gościł w naszej szkole kucharz Lecha Poznań i Reprezentacji Polski pan Artur Dzierzbicki. Spotkanie rozpoczęło się od powitania naszego gościa, który następnie opowiedział o swojej pracy i odpowiedział na liczne pytania naszych uczniów. Mogliśmy się dowiedzieć, jakie produkty są najzdrowsze i najbardziej wartościowe w diecie sportowców zarówno małych jak i dużych. W jakich produktach jest najwięcej witamin i minerałów niezbędnych do właściwego rozwoju. Odpowiedzi były niezwykle ciekawe i każdy mógł sporo wskazówek naszego gościa wprowadzić w swoją codzienną dietę. Po tym bardzo ciekawym dialogu nastąpił chyba najbardziej wyczekiwany moment spotkania czyli szkolny mini MasterChef. Jurorem był oczywiście nasz mistrz kuchni pan Artur Dzierzbicki, a trzyosobowe reprezentacje klas IV-VI miały 15 minut na przygotowanie zdrowego i wartościowego dania pt. "Wiosna na talerzu". Emocje były niesamowite a kilka dań wręcz fantastycznych. Brawa dla wszystkich klas za super przygotowanie i znajomość produktów a zwyciężyła klas VI c która po burzliwym i niezwykle trudnym werdykcie wyprzedziła wyróżnione drużyny klas VI a, V c i IVa. Wkrótce przepisy ukażą się na naszej stronie i każdy będzie mógł przyrządzić pyszne co nie co... Na koniec podziękowaliśmy panu kucharzowi wręczając patelnię z ręcznie namalowanym motywem logo naszej szkoły im Kawalerów Orderu Uśmiechu. Była to z pewnością niezapomniana lekcja zdrowego odżywiania.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.