Kreatywne Prace Plastyczne

– podsumowanie IV edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego.

W maju zakończyła się IV edycja międzynarodowego projektu edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne.

Zasięg projektu był ogromny. W roku szkolnym 2023/24 ukończyło go ok. 21 500 uczestników w przedziale wiekowym od 3 do 24 lat. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas 1-3 w tym także uczniowie z naszej szkoły.

Razem z Panią Anną Szeremietiew klasa 2b, 2f i 2h aktywnie realizowała zaproponowane twórcze działania w ramach zajęć rozwijających zainteresowania. Projekt był niesamowity ze względu na szeroki wachlarz zaproponowanych technik plastycznych. W efekcie na pracach uczniów można było obserwować nadzwyczajną dziecięcą wrażliwość, wyobraźnię i kreatywność. Dzieła stworzone przez dzieci dowodzą, że możliwa jest transformacja tradycyjnej edukacji plastycznej na nowoczesną, kreatywną i promującą oryginalność.

Załącznik: