Korona Gór Polski - podsumowanie I półrocza i plany na najbliższy czas.

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/22 za nami. Był to z pewnością intensywny czas.

W styczniu poznaliśmy najwyższy szczyt w Bieszczadach – Tarnicę 1346 m n.p.m. Na naszym szkolnym fanpage na FB znajduje się krótka, zimowa, wirtualna relacja z wyprawy na ten szczyt. Zapraszamy do polubienia naszego konta Facebook - Szkolny Klub Zdobywców Korony Gór Polski Malinowa 41 i śledzenia aktualnych wydarzeń i relacji.

W lutym poznamy kolejny szczyt oraz mamy dla Was kilka propozycji ciekawych inicjatyw.

Podsumujmy zatem minione półrocze (tylko najważniejsze wydarzenia) i krótko przedstawmy plany na najbliższe miesiące:

- startujemy we wrześniu ze spotkaniem założycielskim i poznajemy pierwszy szczyt KGP - Ślężę

- utworzyliśmy fanpage Szkolny Klub Zdobywców Korony Gór Polski Malinowa 41, do polubienia którego serdecznie zapraszamy

- prowadzimy zajęcia na ściance wspinaczkowej w czterech grupach

- pierwsza szkolna wyprawa na szczyt KGP - Ślęża- jedzie nas ponad 60 osób

- poznajemy najwyższy szczyt Polski Rysy oraz organizujemy konkurs fotograficzny,

- organizujemy szkolną wystawę „Moje Góry”

- Poznajemy Szczeliniec Wielki i spotykamy się z gościem specjalnym na górskich warsztatach

- w grudniu poznajemy Śnieżnik

- promujemy działania ratowników górskich i polecamy filmy o górskiej tematyce

- kolejni uczniowie dołączają do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski i otrzymują swoje książeczki

Nasze plany na nowy rok:

- kolejne szkolne wyprawy – najbliższa wycieczka to prawdopodobnie Kłodzka Góra 757 m n.p.m. i zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku

- planujemy 2 wycieczki w II półroczu

- weźmiemy udział w specjalnych szkoleniach

- poznamy co najmniej 6 szczytów KGP

- planujemy ciekawe wydarzenia, nie tylko w szkole...najbliższe Kino Górskie jak tylko sytuacja na to pozwoli

- nowe współprace i ciekawe pomysły, o których wkrótce będziemy informować :)

Oby tylko zdrowie nam wszystkim dopisywało, a wspólnie damy radę!

Niech ten Nowy Rok będzie radosny, niech się zacznie mile, i niech Wam przyniesie same, szczęśliwe chwile!!!

Szkolny Klub Zdobywców Korony Gór Polski Malinowa 41