Konkurs plastyczny na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej " Ten magiczny czas".

Serdecznie zapraszamy uczniów z klas IV-VI do udziału w 18. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej pt. „Ten magiczny czas…”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Wymagania konkursowe:
Prace konkursowe powinny być wykonywane na papierze technicznym, format A5, jednostronnie. Praca konkursowa powinna zawierać treści nawiązujące do tematu konkursu. Technika wykonania prac: ołówek, kredka, flamaster, farba (akwarelowa, olejna, akrylowa). Placówki oświatowe mogą przesyłać po 3 prace z każdej grupy wiekowej wyłonione w konkursie wewnętrznym.

Prace konkursowe należy dostarczyć do nauczycieli plastyki (mgr Adam Kierończyk i mgr Jolanta Krok) do dnia 25.10.2019.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 22 listopada 2019 roku.

Nazwiska laureatów zostaną umieszczone na stronie internetowej muzeum (www.muzeum.wroclaw.pl) oraz portalu Facebook. Laureaci pierwszych trzech miejsc w każdej grupie otrzymają dyplomy i nagrody niespodzianki. Przewidujemy również wyróżnienia. Spośród laureatów wszystkich III grup jury wyłoni najlepszą pracę, która otrzyma tytuł Grand Prix i zostanie wydana w formie kartki pocztowej. Organizator nie wyklucza także wydania kartek z pozostałymi pracami, które zostały najwyżej ocenione w swojej grupie. Wzięcie udziału w konkursie wiąże się z jednoznacznym udzieleniem zgody na wykorzystanie pracy do wydania przedmiotowej kartki pocztowej.

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 3 grudnia 2019 roku o godzinie 12:00 w Budynku Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Wręczeniu nagród towarzyszyć będzie otwarcie wystawy pokonkursowej, na której zaprezentujemy najciekawsze projekty.

Nauczyciele plastyki

Kategoria: