Konkurs Piosenki Poetyckiej

Drodzy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce, zapraszamy Was do udziału w pierwszym szkolnym „Konkursie Piosenki Poetyckiej”. Bywa, że w słowach zawarte jest ponadczasowe przesłanie a wraz z niosącą je muzyką mają w sobie nieprzemijające piękno i treść. Celem konkursu jest interpretacja przez uczniów dowolnych piosenek mających cechy poezji śpiewanej. Przykładem mogą tu być utwory takich polskich artystów jak Marek Grechuta, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Turnau, Jacek Wójciki czy artystów zagranicznych jak Bob Dylan, Leonard Cohen, Włodzimierz Wysocki czy Bułat Okudżawa i wielu innych, których piosenkę właśnie Ty chcesz nam pokazać.

Jeśli śpiew jest dla Ciebie codziennością i najzwyklejszą przyjemnością oraz chcesz spróbować swoich umiejętności, a przy okazji oddać hołd wybitnym twórcom i autorom piosenek o charakterze poetyckim, nie zwlekaj i zgłoś się przez mobiDziennik do dnia 31.05.2021 r. do nauczyciela muzyki- Pana Wojciecha Celki.

Dla laureatów przewidziane są ciekawe nagrody mogące uprzyjemnić obcowanie z muzyką, a także pomóc samemu podjąć inicjatywę twórczą i rozwijać się w sztuce muzycznej.

Szczegóły są zawarte w regulaminie dodanym jako załącznik do wiadomości.

Kategoria: