Konkurs matematyczny "Pangea"

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY PANGEA

W pierwszym tygodniu marca uczniowie naszej szkoły rozwiązywali online zadania podczas Międzynarodowego Konkursu Matematycznego – Pangea. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech i jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-7).Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji.
W naszej szkole:
Na poziomie klas IV - najlepszy wynik uzyskał Mateusz Nowak , kl.4f
Na poziomie klas V- najlepszy wynik uzyskał Antoni Cieślak, kl.5c
Na poziomie klas VI – najlepszy wynik uzyskał Jan Kryczka , kl.6c
Na poziomie klas VII – najlepszy wynik uzyskał Michał Głuszyński, kl.7a

Na szczególne wyróżnienie zasługuje wysoki wynik Antoniego Cieślaka, który w międzynarodowym rankingu otrzymał wysokie 87 miejsce na ponad 2000 uczestników klas piątych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.