Kolejne sukcesy biegaczy!

Kolejny raz nasza reprezentacja biegaczy udowodniła, że drzemie w niej duży potencjał. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta zajęli wysoko punktowane miejsca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych, które jak co roku odbyły się na poznańskiej Malcie. W tym roku po raz pierwszy brano pod uwagę wyniki całej drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nasze reprezentacje zajęły drużynowo wysokie miejsca. Na najgorszym dla sportowców 4 miejscu znalazła się drużyna dziewcząt i chłopców (młodsza kategoria - rocznika 2006-2009) oraz reprezentacja chłopców starszych (rocznik 2004 i 2005). Piąte miejsce zajęły dziewczynki starsze – rocznik 2004 i 2005. W zawodach brało udział 25 szkół z terenu powiatu poznańskiego, a w każdym biegu rywalizowało blisko 200 lekkoatletów. Bardzo dobre indywidualne starty odnotowali: Julia Mentel (2 miejsce w powiecie), Marysia Purol ( miejsce 5), Igor Olejniczak (miejsce 4), Inga Rolińska (miejsce 3), Natalia Matela (miejsce 7), Martyna Głuszyńska (miejsce 8), Wiktoria Kowalska (miejsce 10), Igor Matusiak (miejsce 16), Adam Lamecki (miejsce 17,) Antosia Maćkowiak (miejsce 21).
Dwie uczennice awansowały do finałów województwa wielkopolskiego, które odbyły się 25 maja w Żerkowie. Julia Mentel zajęła w swojej kategorii 47 miejsce na 198 startujących biegaczek, natomiast Inga Rolińska – uczennica klasy VI została sklasyfikowana na miejscu 33 wśród 185 zawodniczek. Wszystkim lekkoatletom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Krystyna Dorna

Kategoria: