"Klub zaczytanego świetlika" - Świetlica Szkolna

Tworząc innowację pedagogiczną, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców poprzez rozwijanie kompetencji czytania, co MEN uznaje za kluczowe zadanie szkoły. Jak mawiała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. KLUB ZACZYTANEGO ŚWIETLIKA pozwala realizować zadania konieczne w sposób niekonwencjonalny i nie schematyczny. Głównym celem i założeniem innowacji jest maksymalne zaktywizowanie dziecka i nakłonienie go do takiej pracy twórczej wykorzystującej jego uzdolnienia, która zmusza i zachęca do sięgnięcia po książkę. Celem innowacji rozwijającej zainteresowania czytelnicze będzie: - zaktywizowanie ucznia i nakłonienie go do pracy twórczej ,która zmusza i zachęca do czytania, -kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, -sięganie do różnych źródeł informacji technologii informacyjnej, -nabywanie umiejętności kształtowania twórczego i zaangażowanego stosunku do rzeczywistości, - kształtowanie nawyków czytelniczych, -wyrabianie szacunku do literatury, -rozwijanie ciekawości świata i poznawania interesujących ludzi - pomoc w rozpoznaniu talentu, zdolności twórczych.
autorzy innowacji: Edyta Ochocka, Joanna Jurek, Magdalena Molewska i Adam Kierończyk