Klasa 2B w akcji „ Szkoła na Dobrej”

Klasa 2b zakwalifikowała się (jako jedna ze 100 polskich podstawówek) do akcji „Szkoła na dobrej” realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

Akcja ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

Drugoklasiści otrzymają swoją specjalną książkę do cichego czytania, w której czeka na nich dziewięć wyzwań, opisanych hasztagami, z którymi na co dzień uczennice i uczniowie mierzą się w swojej szkole.

Wspólna realizacja działań ma na celu wdrażanie zmian, mających służyć poprawie relacji i tworzeniu wszystkim lepszych warunków do uczenia się.