Kartka w świat- sekcja plastyczna.

W ramach innowacji międzyprzedmiotowej pt. Kartka w świat na lekcji plastyki uczniowie mieli za zadanie zaprojektować kartki świąteczne w wersji papierowej. Używali: kolorowych kartek z bloku technicznego, kleju biurowego oraz nożyczek.

Ideą przewodnią było zaprojektowanie formy plastycznej z zastosowaniem figur geometrycznych, a tym samym przypomnienie sobie wiedzy z tego zakresu. Uczniowie klas 5 z łatwością posługiwali się różnymi figurami, znając ich nazwy: trójkąt, trapez, romb...itp i umiejętnie budowali z nich świąteczne formy na kartkach pocztowych. Śmiało zestawiali kolorowe figury obok siebie tworząc z nich świąteczne choinki, betlejemskie gwiazdy, różnorodne prezenty, postacie zabawnych gwiazdorów.

koordynatorzy projektu:

J.E.Krok,N.Dziadko, A.Kierończyk, J.Malicka, A.Ezewusi,