Kartka w świat – kierunek Niemcy (innowacja pedagogiczna)

Chętni uczniowie klas siódmych, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę języka niemieckiego włączyli się na początku grudnia do akcji „Kartka w świat” i podczas spotkań on line przygotowali 30 kartek do projektów uczniów klas piątych (wykonanych na plastyce i informatyce). Kartki powędrowały do 30 uczniów z dwóch szczególnych klas szkoły IGS-Lindenfeld w Offenbach am Main tzw. Intensivklassen – klas, w których dzieci różnych narodowości uczą się niemieckiego 25 godzin w tygodniu. Szczęśliwie kartki dotarły do adresatów, zanim w Niemczech ogłoszono grudniowy Lock Down.

Mamy nadzieję, że życzliwy gest z naszej strony zaowocuje w niedalekiej przyszłości wymianą uczniowską, póki co bazującą na wymianie korespondencji. Więcej o tym, jak kartki od naszych uczniów zostały przyjęte w Offenbach am Main na stronie:

igs-lindenfeld.de/weihnachtswuensche-aus-polen/

zespół do innowacji:

J.Malicka, N.Dziadko, A.Ezewusi,J.E.Krok,A.Korytowska-Maciejewska,J.Jurek oraz A.Kierończyk

Kategoria: