KARTKA W ŚWIAT-KIERUNEK FRANCJA (innowacja pedagogiczna)

Święta Bożego Narodzenia to magiczny i wyjątkowy czas, nie tylko w Polsce, ale również we Francji. Na lekcjach z języka francuskiego nasi uczniowie dowiedzieli się jakie zwyczaje i tradycje świąteczne panują we Francji, m.in. jakie potrawy goszczą na wigilijnym stole u naszych zachodnich sąsiadów oraz kto przynosi dzieciom prezenty. W ramach innowacji pedagogicznej „Kartka świat” uczniowie klas 7 i 8 zaangażowali się w przygotowanie pięknych kartek świątecznych układając życzenia w języku francuskim. Nasze kartki z życzeniami zostały wysłane do kolegów ze szkoły podstawowej w Paryżu (Ecole élémentaire Dumas à Paris).

Joyeux Noël! Wesołych Świąt!

koordynatorzy:

N.Dziadko,J.Malicka,A.Ezewusi, J.E.Krok, A.Korytowska-Maciejewska, J.Jurek oraz A.Kierończyk