Już Karnawał włożył maskę. Drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem...

Nowy rok w naszej szkolnej świetlicy rozpoczęliśmy od tworzenia zimowych obrazów, i malowania sylwestrowego nieba. Aby zaprezentować uczniom niebezpieczeństwo wynikające z używania fajerwerek, przeprowadziliśmy eksperyment z użyciem mandarynki i zimnych ogni, które- jak się okazało- są zimne tylko z nazwy. Podczas tworzenia karnawałowych masek, nasze sale błyszczały cekinami i brokatem. Przygotowane maski wykorzystaliśmy podczas świetlicowego balu maskowego. Na balu dowiedzieliśmy się jak obchodzony jest karnawał na całym świecie, było mnóstwo zabaw tanecznych i piniata wypełniona cukierkami. W trakcie balu wyłoniliśmy także trzy najpiękniejsze samodzielnie przygotowane maski i nagrodziliśmy je dyplomem i drobną karnawałową niespodzianką.

Styczeń to także miesiąc naszych kochanych Seniorów- podczas zajęć przygotowywaliśmy dla nich upominki i piękne laurki. Poznaliśmy też wierszyki i piosenki, aby móc nimi zaskoczyć Babcie i Dziadków podczas wizyty w dniu ich święta. Niektóre grupy nagrały także dla nich klasowy występ. Dzieci miały okazję pobawić się tak jak robili to ich dziadkowie- graliśmy w zbijaka, kapsle, statki czy kółko i krzyżyk, skakaliśmy "w gumę" i poznaliśmy inne ciekawe zabawy.

Zima to także czas, w którym szczególnie koncentrujemy się na zwierzętach. Poznaliśmy gatunki ptaków przylatujących na wiosnę i zimujących w Polsce. Dla tych drugich przygotowaliśmy karmniki, które dzieci, wracając do domu rozwieszały na gałęziach drzew.

Ostatni tydzień stycznia był w świetlicy kosmiczny! Poznawaliśmy Układ Słoneczny, robiliśmy eksperymenty i budowaliśmy rakiety. Niektóre z nich były napędzane mydłem, inne powietrzem ze słomki.

Zapraszamy do galerii, by obejrzeć zdjęcia z naszych zajęć.