Jak radzić sobie ze stresem?

Drogi Rodzicu
W obecnej sytuacji żyjemy pod presją pandemii i pojawiających się nowych restrykcji. Nie wiemy kiedy się zakończy ten trudny dla nas czas. To wywołuje stres, z którym trudno sobie radzić. Zdalne nauczanie staje się naszą codziennością. Dla Was rodziców również. Dlatego przedstawiam kilka informacji o stresie. Przeczytaj i znajdź dla siebie skuteczny sposób radzenia z nim.
Link do prezentacji
W każdej trudnej sytuacji zawsze można umówić się na konsultację do psychologa szkolnego. Zapraszam do kontaktu przez mobidziennik.

Drogi Uczniu
O stresie słyszał każdy z was. Stresu nie unikniemy, ale możemy obniżyć go. Każdy z nas ma inny sposób na stres. Oto kilka przykładów:
• aktywność fizyczna, np. jazda na rowerze,
• gotowanie,
• oglądanie filmów,
• rozmowa z bliskimi,
• słuchanie muzyki,
• zakupy,
• malowanie.
Na pewno znasz jeszcze inne czynności zwalczające stres, pamiętaj jednak, żeby były one skuteczne. Możesz wykorzystać również techniki relaksacyjne. Proponuje zobaczyć filmik, który dotyczy relaksacji dla dzieci, ale spodoba się każdemu (Drogi Rodzicu
Link do prezentacji

Drogi Uczniu