Innowacja „Wędrówki po świecie przyrody” w lutym

W lutym podczas innowacyjnych zajęć świetlicowych wyruszyliśmy nad JEZIORO oraz STAW.

Na wstępie poznaliśmy rodzaje wód występujących na kuli ziemskiej i ich prosty podział na konkretnych przykładach (wody słodkie i słone, wody powierzchniowe i podziemne oraz wody płynące i stojące). Następnie przeszliśmy do przyczyn powstawania naturalnych jezior w przyrodzie i pokazaliśmy sobie przykłady większych skupisk jezior (pojezierzy) w Polsce oraz podaliśmy rodzaje stawów stworzonych przez człowieka. W kolejnym etapie obejrzeliśmy roślinność strefy przybrzeżnej poznanych zbiorników stojących oraz powszechnie występujące tam zwierzęta. Z dużym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli budowę zewnętrzną i wewnętrzną ryby oraz gatunki ryb słodkowodnych występujące w Polsce. Uczestnicy zajęć bardzo aktywnie włączali się w dyskusję na temat przystosowań ryb do życia w wodzie.

Dzieci w ramach podsumowania zajęć samodzielnie wykonywały prace plastyczne prezentujące „Budowę zewnętrzną ryby” oraz "Roślinność jeziora" w oparciu o rysunki pomocnicze.