Innowacja „W ŚWIECIE WODY - obserwuję, doświadczam, rozumiem” w październiku

W minionym miesiącu październiku podczas innowacji przyrodniczej zrealizowane zostały kolejne dwa bloki tematyczne: „POZNAJEMY OBIEG WODY W PRZYRODZIE” oraz „POZNAJEMY CHMURY I OPADY”. Tym razem młodzi uczestnicy dowiedzieli się, że woda nieustannie krąży w przyrodzie tworząc zamknięty cykl hydrologiczny, co pozwala tym samym zachować jej stałą ilość na Ziemi. Poznali przy tym procesy parowania i skraplania, a także zjawiska powstawania chmur i opadów oraz ich rodzaje. Chętnie odgadywali w oparciu o pomocnicze zdjęcia rodzaje opadów atmosferycznych oraz podstawowe rodzaje chmur wraz z ich popularnymi nazwami łacińskimi – cumulus, cirrus, stratus i nimbus. Oglądali jednocześnie ciekawe bajki i filmiki edukacyjne wprowadzające w nową tematykę.

W ramach podsumowania i utrwalenia nowych wiadomości uczniowie wykonywali samodzielnie prace plastyczne prezentujące „Zamknięty obieg wody w przyrodzie” oraz „Rodzaje chmur” lub kolorowali gotowe tematyczne kolorowanki. A w nawiązaniu do chmur uczniowie obejrzeli również doświadczenie pt. ”Chmura w butelce” imitujące wygląd prawdziwej chmury.

Załącznik: