Innowacja „W świecie wody - obserwuję, doświadczam, rozumiem” w grudniu

W grudniu podczas innowacji przyrodniczej zaprezentowane zostały kolejne dwa bloki tematyczne, a mianowicie „POZNAJEMY BUDOWĘ WODY” oraz „SKĄD BIORĄ SIĘ ZANIECZYSZCZENIA WODY I JAK DBAĆ O WODĘ?”. Najpierw jednak dokończyliśmy poprzednie zagadnienie pt. „Poznajemy krajobraz lodowcowy”.

Tym razem dowiedzieliśmy się, jak tworzy się lód lodowcowy, jak poruszają się lodowce i lądolody oraz jakie zwierzęta potrafią żyć w tak trudnych i surowych warunkach. Następnie zobaczyliśmy, jak zbudowana jest cząsteczka wody, rysowaliśmy schemat jej budowy poznając przy tym jej elementy składowe (wodór-H i tlen-O). Na finiszu odpowiedzieliśmy sobie na zasadnicze pytania, skąd biorą się wszelkie zanieczyszczenia w wodzie, co powodują w przyrodzie i życiu człowieka oraz jak im przeciwdziałać. Obejrzeliśmy sobie również przykłady organizmów świadczących o wodzie bardzo czystej, czystej i zanieczyszczonej. W ramach podsumowania zadaniem dzieci było wykonanie własnej pracy plastycznej pt. „Jak dbać o wodę na co dzień?” oraz pomalowanie kolorowanek zawierających cenne wskazówkami, jak to robić.

Uczniowie i tym razem tradycyjnie obejrzeli tematyczne doświadczenia obrazujące: „Jak powstaje lodowa chmura z wrzątku?” oraz - w nawiązaniu do zanieczyszczeń wody - „Mieszanie wody z różnymi substancjami”.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.