Innowacja "Co dziś zmalujemy?"

Jeszcze przed feriami klasa 2H rozpoczęła drugi semestr od innowacji pt.: "Co dziś zmalujemy?"

Projekt zakłada stworzenie przyjaznej i swobodnej przestrzeni dla uczniów do tworzenia. Cykliczne spotkania mają na celu poczucie przynależności do grupy, rozbudzanie nowych zainteresowań, rozwijania wyobraźni, zmysłu artystycznego oraz wrażliwości na sztukę.

Dzieci mają szansę poznać zawód ilustratora i dowiedzieć się jak wiele możliwości daje tak niepozorna umiejętność. Poznają rodzaje ilustracji, uczą się malowania farbami gwaszowymi i ćwiczą swoją spostrzegawczość.

A najważniejsze w tym wszystkim to zabawa, która towarzyszy podczas wspólnego malowania.

Każdy dzień projektowy jest zakończony wspólnym omówieniem prac i szukaniem tego, co nas może zainspirować w pracach naszych kolegów i koleżanek.

Autor innowacji: Anna Szeremietiew