III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 19 im. Stanisława Staszica w Poznaniu.
Główne cele konkursu:
rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów
wykrywanie uzdolnień matematycznych
popularyzowanie matematyki

Chęć udziału w konkursie uczniowie klas 8 zgłaszają nauczycielowi matematyki do 30 listopada 2020 r. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez mobi dziennik.
Eliminacje szkolne przeprowadzone zostaną w formie testu w grudniu 2020 r. Czas trwania: 60 minut. Do etapu rejonowego kwalifikuje się uczestnik, który otrzymał minimum 85% ogólnej liczby punktów możliwych do uzyskania w etapie szkolnym. W przypadku uzyskania prac więcej niż trzech uczniów równej liczby punktów Szkolna Komisja Konkursowa przeprowadzi dodatkowe eliminacje.

Etap rejonowy i finałowy odbędzie się 5 lutego 2021 r. (piątek) w Szkole Podstawowej nr 19 w Poznaniu, os. Oświecenia 1.
Składać się on będzie z dwóch części:
- testu z zadaniami zamkniętymi - etap I czas pracy: 60 min
- zadań otwartych - finał czas pracy: 60 min