I Turniej Szachowy dla uczniów z klas IV-VIII

W dniu 31 maja w naszej szkole odbył się finał I Turnieju Szachowego dla uczniów z klas IV-VIII. Turniej został zorganizowany pod patronem Pani Dyrektor mgr Iwony Napierały oraz Rady Rodziców. Szczególne podziękowania dla Pani Dyrektor i Rady Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

Turniej prowadził mgr inż. Wojciech Chmielewski – nauczyciel prowadzący zajęcia szachowe.

W naszej szkole stworzyliśmy możliwość udziału w Turnieju wszystkim uczniom z klas IV-VIII, kwalifikacje do turnieju odbywały się już od początku roku szkolnego.

Turniej odbywał się na zasadzie rozgrywek z wyznaczonym czasem 20 minut na jedną rozgrywkę. O wygranej meczu stanowił „szach mat” lub liczba punktów uzyskanych z bierek znajdujących się na planszy po skończonym czasie.

Szachiści wykazali się wielkim skupieniem i uczciwie walczyli o przejście do kolejnego etapu. Po przeprowadzeniu meczy eliminacyjnych do ścisłego finału zakwalifikowało się 4 uczniów: Nowak Samuel, Krzysztof Górczyński, Dawid Pelko i Bruno Drygas.

Obserwując turniej dało się zauważyć, że mamy w naszej szkole bardzo wielu zdolnych szachistów, którzy z pasją rozwijają swoje umiejętności.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a w szczególności zwycięzcom.

W rezultacie końcowym uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce – Samuel Nowak
II miejsce – Krzysztof Górczyński
III miejsce – Bruno Drygas
wyróżnienie- Dawid Pelko

Prowadzącym turniej był Wojciech Chmielewski. Zdjęcia z turnieju wykonała Pani Karolina Małecka, wykorzystując aparat fotograficzny zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.