Horyzonty matematyki

Dnia 9 marca 2018 roku odbył się na Wydziale Fizyki oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM konkurs Horyzonty Matematyki. Konkurs jest zaadresowany do uczniów szkół podstawowych województwa Wielkopolskiego. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa nr 67 im. Jacka Kuronia wraz z Poznańską Fundacją Matematyczną i Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM. Konkurs swym patronatem objęło również Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Konkurs ma nietypową formę (uczniowie nie musieli korzystać z dotychczas zdobytej wiedzy, a jedynie wysłuchać krótkiego wykładu, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z zagadnieniami poruszonymi na tym wykładzie). W tym roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, ściągając szerokie rzesze uczniów. Liczba przekroczyła 400 osób. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 5, 6 i 7, którzy są otwarci na poszerzanie swojej wiedzy matematycznej.