„Hobby Horsing” - Innowacja

W ciągu 9 miesięcy trwania innowacji ,,Hobby Horsing” uczniowie mieli okazję poznać nową dyscyplinę sportową, której wprowadzenie miało na celu uatrakcyjnienie zajęć ruchowych odbywających się w naszej placówce w ramach zajęć rozwijających zainteresowania, edukacji wczesnoszkolnej a także wychowania fizycznego. To nowa dyscyplina sportowa pochodząca ze Skandynawii, która staje się coraz popularniejsza w Polsce zwłaszcza wśród młodszych uczniów. Adresatami innowacji byli uczniowie klas trzecich. Zajęcia cieszyły się tak dużą popularnością wśród dzieci, że z czasem do sportowej rywalizacji dołączyli również uczniowie klas drugich, pierwszych a nawet czwartych i piątych. Podczas zajęć uczniowie poznali zasady współzawodnictwa i posługiwania się sprzętem (kukiełką konia na kiju) podczas pokonywania toru przeszkód. Brali udział w rywalizacji między klasowej, podczas której doskonalili swoją skoczność i zwinność.

Innowacja wpłynęła na rozwój fizyczny, zdolności motoryczne, koordynację oraz równowagę naszych uczniów. Dzięki nowej formie aktywności fizycznej uczniowie poznali swoje możliwości i ograniczenia. Warto również zaznaczyć, że ten rodzaj aktywności fizycznej wpłynął również na rozwój emocjonalny dzieci ucząc je pokonywania własnych słabości i radzenia sobie z porażką.

Popularyzacja tej dyscypliny sportowej na gruncie szkolnym wpłynęła na środowisko lokalne, powodując, że obecnie hobby horsing traktowany jest przez uczniów jako alternatywna forma spędzania wolnego czasu poza szkołą. Przeprowadzenie innowacji w szkole poskutkowało promocją placówki w regionie.