GODZINA KODOWANIA 2017

Od 4 do 10 grudnia trwał Tydzień Edukacji Informatycznej. W ramach tej inicjatywy w naszej szkole na każdej lekcji informatyki i zajęć komputerowych w klasach IV-VII odbyła się Godzina Kodowania. Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.
Celem jej było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Łamigłówki te są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę akcję mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.
Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem rozwiązywali zadania i zdobywali specjalne certyfikaty.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.