Gminny Turniej SUDOKU

18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Skórzewie odbył się etap finałowy Gminnego Turnieju Sudoku.
Celem Turnieju jest rozwijanie logicznego myślenia wśród uczniów oraz popularyzacja łamigłówek. Do udziału w Turnieju nie jest wymagane żadne szczególne przygotowanie matematyczne. Wystarczą jedynie umiejętności rozwiązywania różnych wersji sudoku.
Do Gminnego Turnieju Sudoku zgłosiły się 4 szkoły z terenu Gminy Dopiewo:
Turniej rozgrywany jest w dwóch kategoriach:
• kategoria I – dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych;
• kategoria II – dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych.
Wcześniej w naszej szkole odbył się etap szkolny, w którym spośród 70 biorących udział wyłoniono 4 uczniów w dwóch kategoriach:
Kategoria I (klasy 4-6):
1. Kryczka Mateusz klasa 5c – 154p.
2. Przynoga Maciej klasa 6a – 123p.

Kategoria II (klasy 7-8):
1. Krawczyk Kosma klasa 8f – 180p.
2. Piniarska Gabriela klasa 8a – 129p.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w czołówce.
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
Kategoria I (klasy 4-6)
1. miejsce: Maciej Przynoga – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce
2. miejsce: Adam Małkowiak – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie
3. miejsce Mateusz Kryczka – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce

Kategoria II (klasy 7-8)
5. miejsce: Kosma Krawczyk
6. miejsce – Gabriela Piniarska

Ogromne gratulacje!
Nagrody w Turnieju ufundowali: Rada Rodziców SP2 w Skórzewie oraz Urząd Gminy w Dopiewie. Bardzo dziękujemy!
Dodatkową atrakcją dla uczestników Turnieju był escaperoom przygotowany przez MathRiders. Tym razem uczniowie, którzy przed chwila rywalizowali ze sobą, musieli ze sobą współpracować. Miłośnicy sudoku mieli okazję odkrywać zagadki dzięki różnym wyzwaniom połączonych z dobrą zabawą i wspólnym działaniu przy rozwiązywaniu szyfrów i kodów.