Fundacja Sfora Husky

W dniu 11.01.2018 do naszej szkoły zawitała Pani Prezes fundacji Sfora Husky wraz z jedną z wolontariuszek. Fundacja ta zajmuje się pomocą bezdomnym, chorym i skrzywdzonym psom ras północnych. Pomaga im znaleźć nowe domy. Pani Paulina opowiedziała nam o tym jak działa fundacja, jakie psy do nich trafiają i jakiej pomocy im udzielają. Pokazała również jak witać się z psem, czego psy nie lubią oraz jaką postawę przyjąć w przypadku ataku takiego czworonoga. Dowiedzieliśmy się również jakie sporty można uprawiać ze swoim pupilem. Spotkanie było bardzo ciekawe i pokazało nam, że psy tak jak ludzie zasługują na miłość i opiekę.
W zamian za spotkanie podarowaliśmy pieskom karmę, zabawki i koce, które zbieraliśmy w szkole w listopadzie.
Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami