Finał konkursu "Science - lubię to!

W dniu 09.03.2019r. uczennice naszej szkoły Zuzanna i Inga z klasy 8c uczestniczyły w finale II edycji konkursu przyrodniczego Science – lubię to!, który odbył się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczennice tego dnia zmierzyły się z rozwiązaniem testu konkursowego o charakterze interdyscyplinarnym, arkusz zawierał bowiem zadania z chemii, biologii, geografii i fizyki. Spotkanie z nauką, które współorganizowała Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce oraz Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, wywołało wiele pozytywnych emocji, pytań i zaciekawienia nie tylko wśród uczniów, ale i ich opiekunów. Finaliści wraz z opiekunami mieli zaszczyt uczestniczyć w wykładach poprowadzonych przez pracowników UAM o tematyce: „Sieci klonalne” oraz „Jak świstunki leśne wybierają terytoria?” Po pasjonujących wykładach nastąpiło uroczyste wręczenie nagród wszystkim finalistom. Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy!

Kategoria: