Finał Konkursu pięknego czytania wierszy niemieckich „Lesen gehen …”

W sobotę, 18.05.2024 odbył się w Poznaniu Finał XII edycji Konkursu języka niemieckiego „Lesen gehen…”. I w tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie osoby: Julia Adamczyk z klasy 7D oraz Lena Norsesowicz z klasy 8B. W progach Biblioteki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Novum swoje interpretacje zaprezentowało 20 finalistów w dwóch kategoriach wiekowych: klas 4-6 oraz 7-8 wyłonionych z ponad 80 nadesłanych nagrań uczniów z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego. Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki. Przez kilkadziesiąt minut można było zanurzyć się w wyjątkowe interpretacje różnych wierszy poetów niemieckiego obszaru językowego i posłuchać pięknej wymowy uczestników. Jak podkreślali organizatorzy, wszyscy finaliści konkursu byli zwycięzcami, niemniej jednak bardzo ucieszył nas fakt, że interpretacja wierszy Julii Adamczyk z 7D „Vögleins Frage” Augusta Heinricha Hoffmanna oraz „Woche eines Krokodils” Christiana Engelken została dostrzeżona przez Jury i Julia zdobyła 3 miejsce.
Naszym finalistkom gratulujemy i dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w przygotowania do konkursu.