Finał konkursu "Matematyka bez pamiętnika"

Dnia 29 marca 2019 roku na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM odbył się finał konkursu Matematyka bez pamiętnika. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Poznaniu wraz z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez:
- Panią Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Prof. zw. dr hab. Agnieszkę Cybal-Michalską,
- Marszałka Województwa Wielkopolskiego- Pana Marka Woźniaka oraz
- Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu –Panią Elżbietę Leszczyńską.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów - Michał Głuszyński (kl. 8a), Martyna Łyskawińska (kl. 7c) oraz Michał Obuchowski (kl. 7c).
Konkurs posiada nietypową formę, gdyż uczniowie nie korzystają bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna była w nim na etapie szkolnym umiejętność rozumienia czytanego tekstu, na etapie finałowym słuchania i przetwarzania informacji. Głównym jego założeniem był nacisk na zrozumienie pojęć matematycznych a nie wiedzę pamięciową. Podczas finału uczniowie musieli zmierzyć się z wiedzą wykraczającą poza wiedzę szkoły podstawowej, a mianowicie z trygonometrią.
Odnieśliśmy kolejny sukces - Michał Głuszyński zdobył III miejsce
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
więcej informacji o konkursie