EkoLogicznie – poszukaj rozwiązania i przejdź do działania

Poziom klas: klasy 5-6
Innowacja w ramach zajęć rozwijających zainteresowania z biologii.
Cele główne innowacji: Głównym celem innowacji jest zwiększenie świadomości uczniów o potrzebie ochrony środowiska i wyborze odpowiednich form w dobie fake newsów oraz dezinformacji.
Autor i realizacja: Patrycja Szmyt, Karolina Małecka-Dmitrzak
W ramach innowacji uczniowie:
• wymieniają sposoby ochrony środowiska naturalnego w swojej okolicy;
• szukają rozwiązań ekologicznych na terenie Gminy Dopiewo;
• kształtują krytyczne myślenie, które pozwoli zadawać uczniom i uczennicom kluczowe pytania: Skąd wiem? Czy na pewno wiem? Czy jest na pewno tak, jak myślę?
• wyciągają wnioski z przeprowadzonych obserwacji i analiz;
• doskonalą swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych a zwłaszcza ochrony środowiska;
• doskonalą umiejętności komunikacji między sobą;
• wykorzystają zdobytą wiedzę w życiu codziennym;
• rozwijają umiejętności współpracy w grupie, wspólnego rozwiązywania problemów a także uczą się planowania wspólnej pracy.

Świadomość ekologiczna nieustannie rośnie, pojawia się mnóstwo rozwiązań i technologii umożliwiających minimalizację emisji zanieczyszczeń oraz oszczędne wykorzystywanie z zasobów naturalnych.
Innowacja pedagogiczna pozwoli uczniom znaleźć najlepsze rozwiązania na ochronę środowiska naturalnego dla siebie i swoich najbliższych