Informujemy, że w okresie przerwy świątecznej sekretariat i administracja będą czynne w godzinach:
17.04.2025r - 8.00 - 13.00
18.04....
Świąteczna Akcja „Wigilia Klasowa bez plastiku”
W ramach projektu EKO-SZKOŁA zachęcamy wszystkie klasy do udziału w akcji „Wigilia Klasowa bez plastiku”. Proponujmy, aby wszystkie organizowane klasowe wigilie w szkole, odbyły się bez używania plastikowych talerzyków, kubeczków czy sztućców, gdyż używane są one zaledwie przez 2-3 godziny, a w środowisku niestety rozkładać będą się od 100 do 1000 lat. Namawiamy, aby wszyscy przynieśli ze sobą szklane naczynia, talerzyki i kubki.
Główny cel akcji – wspólne ograniczenie ilość plastikowych odpadów - im ich mniej, tym lepiej dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń.
Również załączamy kilka zasad, aby te święta były z myślą o naszej planecie.
Konkurs „Ręcznie robione, a nie kupione!”.
Przypominamy również o Ogólnopolskim Konkursie „Ręcznie robione, a nie kupione!”. Zadaniem konkursowym jest wykonanie autorskiej fotorelacji z przygotowania własnej upcykilngowej dekoracji świątecznej lub prezentów, wykorzystując dostępne materiały w swoim domu, w tym odpady. Fotorelacja z etapów przygotowania upcykilngowego przedmiotu powinna zostać zapisana na jednym zdjęciu jpg. Jako kolaż zdjęć.
Na zdjęcie czekamy do 03.01.22r. Prosimy je przesyłać do Pani Karoliny Małeckiej – Dmitrzak lub Pani Patrycji Szmyt, przez mobidziennik lub maila szkolnego. Czekają atrakcyjne nagrody.
Koordynatorki projektu EKO-SZKOŁA
Karolina Małęcka-Dmitrzak oraz Patrycja Szmyt
ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka
tel. 61 64 60 891