Dzień Ziemi 2022 - sprawdzamy naszą wiedzę z zakresu ochrony środowiska

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie uczestniczyli w licznych konkurach. Od czwartku poszukiwali plakatów z kodami QR. Były tam ukryte quizy, dzięki którym mogli sprawdzić się z wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska. Odbył się również teleturniej dla klas 4-8. Oprócz testu wiedzy, krzyżówki czy rozpoznawania drzew pojawiło się zadanie, w którym uczniowie wymyślali własne ekoznaki. Mogli pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność. Najlepsza okazała się klasa 8b, drugie miejsce zajęła 7e a trzecie 7a. Klasy najmłodsze wykonywały na dziecińcu szkoły rysunki kredą. Ich zadaniem było przedstawienie ekonawyków. Trudno było wybrać klasy zwycięskie, ponieważ wszyscy się bardzo zaangażowali, szkolny dzieciniec stał się kolorowy. Wygrała klasa 3f, drugie miejsce zajęła 3e a trzecie klasa 3c. Bardzo ciszy, że z roku na rok świadomość ochrony środowiska i najbliższego otoczenia jest większa, a uczniowie chętnie angażują się w akcje proekologiczne.