Dzień Zakochanych, czyli Walentynki

14 lutego obchodziliśmy Dzień Zakochanych, czyli Walentynki. Z tej okazji dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały wiele prac plastycznych o tematyce walentynkowej. Nasze Świetliki tworzyły kartki walentynkowe, które następnie wrzucały do pudełka z „Pocztą walentynkową”, którego pomysłodawcą był Samorząd Uczniowski. Dzieci wykonały także pracę plastyczną przedstawiającą misia z serduszkiem i słodką niespodzianką. Tworzyły także „mini liściki” i układały życzenia walentynkowe dla swoich bliskich. Część tych życzeń dzieci wypisały na balonach, które następnie zamierzały wręczyć osobom bliskim ich sercu. Dzieci rozwiązywały walentynkowe szyfry, wykreślanki, rozsypanki literowe i krzyżówki. Dużym zainteresowaniem podczas zajęć świetlicowych cieszyły się kolorowankami z motywami walentynkowymi. Dzieci poznały także historię Święta Zakochanych oraz tradycje i zwyczaje związane z dniem św. Walentego.

W minionym tygodniu dzieci poznały także tzw. święta nietypowe. Pierwszym z nich był Dzień Niedźwiedzia. Z tej okazji dzieci poprzez film edukacyjny i prezentację multimedialną poznały podgatunki niedźwiedzi oraz genezę i historię powstania pluszowego misia. Wykonywały prace plastyczne o niedźwiadkach i misiach. Innymi świętami nietypowymi był Światowy Dzień Pizzy obchodzony 9 lutego i Dzień Nutelli (5 lutego). Świetliki wykonały piękne prace plastyczne, którymi były pizze z plasteliny i papieru oraz „Nutella” z wycinanek. Dzieci opowiadały także o swoich ulubionych daniach zawierających ten słodki przysmak.