Dzień Praw Dziecka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, w dniach 21.11.2022 – 25.11.2022r., obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Praw Dziecka. Uczniowie klas 1-8, wspólnie ze swoimi wychowawcami, zaangażowali się w różnorodne działania. Każda klasa wykonała plakaty związane z przydzielonymi prawami, następnie w holu powstała wystawa, z która uczniowie zapoznawali się podczas lekcji wychowawczych. W ramach realizacji prawa do czasu wolnego i odpoczynku odbywały się aktywne przerwy. Na języku polskim wspólnie zapoznawaliśmy się z „Apelem Twojego Dziecka” Janusza Korczaka, a także próbowaliśmy stworzyć współczesne apele dzieci, do swoich rodziców. Klasy 1 i 3 uczestniczyły w korowodzie, a dzieciom towarzyszyła „Piosenka o Prawach Dziecka”. Jako podsumowanie całego tygodnia, chętni uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym quizie wiedzy o Prawach Dziecka.