Dzień Pluszowego Misia

W minionym tygodniu nasze Świetliki świętowały Dzień Pluszowego Misia, który jest obchodzony na całym świecie 25 listopada. Dzieci poznały historię pluszowego misia i usłyszały wiele ciekawostek o tej zabawce. Świetliki chętnie wykonały wspaniałe prace plastyczne z postacią misia. Warto dodać, że prace te były nie tylko piękne, ale także ekologiczne, gdyż zostały wykonane z niepotrzebnych gazet. Dzieci tworzyły także rysunki pluszowego misia według własnych wyobrażeń. Były to niezwykle pomysłowe i kolorowe rysunki.

Drugim tematem poruszanym w zeszłym tygodniu podczas zajęć świetlicowych było zapoznanie się z najważniejszymi informacjami o Poznaniu. Nasze Świetliki wysłuchały „Legendę o poznańskich koziołkach”. Poprzez prezentacje multimedialne i ilustracje dzieci zostały zapoznane z poznańskimi zabytkami oraz herbem miasta. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci było poznanie kilku wyrazów w gwarze poznańskiej. Dopełnieniem zajęć była kolorowanka ze Starym Rynkiem, ratuszem i poznańskimi koziołkami.