"Dzień Niepodległości"

"Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem- staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium." 11 listopada- pamiętamy!

W minionym tygodniu świetliki zostały zapoznane z tematyką 11 listopada. Poznawały symbole narodowe (godło, flaga, hymn), omawialiśmy wspólnie czym jest "niepodległość". Czas spędzaliśmy na słuchaniu pieśni patriotycznych, takich jak "Maszerują strzelcy, maszerują", "Piechota, ta szara piechota", "Rozkwitały pąki białych róż". Powstało wiele ciekawych prac plastycznych związanych głównie z symbolami narodowymi.

11 listopada do dla nas także dzień związany ze św. Marcinem. Świetliki oglądały filmik dotyczący legendy o tym świętym. Opowiadaliśmy sobie nawzajem jak spędzamy zazwyczaj ten dzień. Nie mogło zabraknąć oczywiście również wspomnienia o słynnych rogalach świętomarcińskich. Uczniowie dowiedzieli się skąd powstała tradycja tego słynnego, pysznego wypieku.