DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione
27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Aby upamiętnić ten dzień oraz wyrazić wdzięczność nauczycielom za ich codzienną pracę, trud, troskę i poświęcenie, 13 października w naszej szkole, odbyła się uroczysta Akademia. Pod opieką swoich wychowawczyń uczniowie klasy 3D i 3G przygotowali artystyczną część zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli – słowem, gestem i piosenką klimat szkolnego życia. Tym razem to nauczyciele musieli postawić się na miejscu uczniów i udzielać odpowiedzi na zadawane pytania, które były trudne, a czas na udzielenie odpowiedzi ograniczony.Na koniec uroczystości obecne Panie Dyrektor oraz nauczyciele zostali poczęstowani cytryną, która mimo tego, że jest kwaśna, prawie u wszystkich wywołała uśmiech na twarzy. Swoimi występami uczniowie dostarczyli zebranej publiczności wielu przeżyć oraz wrażeń muzycznych.