„Dziecka prawa to ważna sprawa!”

„Dziecka prawa to ważna sprawa!” – tak śpiewali uczniowie naszej Szkoły podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka 20-ego listopada. Wszystkie klasy, od pierwszaków aż po ósmoklasistów, miały za zadanie zilustrować jedno prawo w formie plakatu. Czwartoklasiści i piątoklasiści ponadto podczas wspólnego spotkania zaprezentowali przygotowane wcześniej scenki ukazujące m.in. prawo do wypoczynku i czasu wolnego, prawo do opieki zdrowotnej czy prawo do tożsamości. Szóstoklasiści z kolei swoje prawa przedstawili w formie własnoręcznie napisanych wierszy. Najstarsi uczniowie zaś poprzez samodzielnie przygotowane filmy przybliżyli kolegom i koleżankom m.in. prawo do szacunku dla odmienności. Wszyscy wspaniale się spisali, a efekty pracy naprawdę robiły wrażenie. Całemu wydarzeniu towarzyszyła „Piosenka o prawach dziecka” Jerzego Kobylińskiego.