„ Dwie Strony Sieci”

W poniedziałek 27 listopada uczniowie klas siódmych wzięli udział w wycieczce, która została zorganizowana w ramach projektu profilaktycznego „Dwie Strony Sieci” . Pomysłodawcą tego projektu jest Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu oraz Fundacja Banku Zachodniego WBK we współpracy z Multikinem. Projekt ten w niekonwencjonalny sposób porusza problematykę prywatności danych, bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialnego i świadomego wykorzystywania potencjału, jaki ma w sobie Internet.
Nasza kinowa lekcja miała charakter interaktywnych warsztatów prowadzonych przez wyspecjalizowanych pracowników . Na początku policjant mówił o niebezpieczeństwach w sieci. Potem obejrzeliśmy kilka krótkich filmów o fikcyjnym Sebastianie L. i jego przygodach- ku naszej przestrodze. Następnie w grupach tworzyliśmy memy do obrazków, które znajdowały się pod siedzeniami. Wybrane osoby z grup wysłały te memy na facebooka Sebastiana L. , grupa , która otrzymała najwięcej lajków wygrała i otrzymała pudełko batoników. Nadzorujący cały eksperyment Pan sprawdzał , czy nasze dane są dobrze zabezpieczone. Pochwalił nas, że dobrze chronimy nasze dane. Potem oglądaliśmy film „ Offline”, którego bohaterem był chłopiec uzależniony od gry komputerowej. Po filmie zwiedziliśmy Stary Rynek i Jarmark Bożonarodzeniowy .