Drugie miejsce szkolnej drużyny koszykówki w ćwierćfinale województwa wielkopolskiego Igrzysk Dzieci.

W ubiegły wtorek szkolna reprezentacja koszykówki udała się do Gniezna, by wziąć udział w turnieju finałowym rejonu Poznań wschód. Rywalizacja toczyła się o awans do półfinału województwa wielkopolskiego w piłce koszykowej chłopców rocznika 2011 i młodsi. Nasza reprezentacja złożona głównie z chłopców urodzonych w roku 2012, a więc rok młodszych spisała się doskonale! W fazie grupowej po świetnej grze pokonaliśmy kolejno drużyny z Jarocina i Śremu i z pierwszego miejsca uzyskaliśmy awans do półfinału. W nim trafiliśmy na drużynę z Wrześni. Chłopcy zagrali koncertowo i odnieśli przekonujące zwycięstwo, które dało nam prawo gry w wielkim finale o awans do kolejnego etapu. W meczu finałowym trafiliśmy na gospodarzy szkołę podstawową z Gniezna, która tworzyła klasę sportową, która zdobyła tydzień wcześniej brązowy medal mistrzostw WZKOSZ w kategorii U13, wywalczając awans do rozgrywek strefowych. Nasza drużyna zagrała odważnie, ale rywal był tego dnia w doskonałej formie. Chłopcy dali z siebie wszystko i finał do końca był zaciętym widowiskiem, a żaden z zespołów nie odpuszczał. To był świetny mecz! Ostatecznie zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy wystąpią w półfinale Wielkopolski. Gratulacje i powodzenia chłopacy! Dziękujemy za gościnę, a zebrane bezcenne doświadczenie z pewnością zaprocentuje w kolejnym roku i powalczymy o jeszcze wyższe cele. Brawo drużyna! Tak trzymać!