DNI PATRONA

W piątek 27 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy Dzień Patrona. Dla dzieci zostały przygotowane różne atrakcje, które sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy, radosny, a zarazem uroczysty. Uczniowie z klas 1-4 brali udział w pokazach pierwszej pomocy, symulacji wypadku komunikacyjnego i pozorowanego pożaru, pozostali – z klas 5-7 - rozwiązywali zadania w konkursie wiedzy na temat działalności wybranych Kawalerów Orderu Uśmiechu. Ligę zadaniową wygrała klasa 5b, która zdobyła 35,5 p. Wszyscy zaprezentowali również swoje zdolności plastyczne, rysując kredą, tworząc murale oraz komponując zabawne kolaże.
O godz. 11:30 cała społeczność uczniowska zebrała się w holu szkoły, by rozpocząć uroczyste obchody Dnia Patrona. Galę rozpoczęli uczniowie z klas 7c, 5a, 4b i 4f, którzy wystąpili w krótkim spektaklu teatralnym pt. „Obrona Sokratesa”. Opiekunką grupy była pani Lidia Szwechłowicz. Następnie na scenie pojawili się finaliści konkursu „Mam talent” – najlepsi z najlepszych! Laureaci zaprezentowali się w kilku kategoriach: taniec, śpiew, gra na instrumencie.
W związku z tym, że nasza szkoła nosi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu, w tym roku uczniowie zaproponowali, by wzorem dzieci, które 2 razy w roku wybierają swojego kandydata do orderu, wskazać bliską im osobę i nominować ją do nagrody specjalnej. Podczas uroczystości po raz pierwszy w historii naszej szkoły został wręczony medal, który nazwaliśmy „Nagrodą Uśmiechu”.
W tygodniu poprzedzającym obchody Święta Szkoły, spośród wszystkich nauczycieli i pracowników, dzieci wyłoniły 5. kandydatów do tego odznaczenia. Samorząd Uczniowski - na podstawie napisanych przez uczniów uzasadnień - wyłonił jednego zwycięzcę. Została nim pani Karolina Małecka. Antosia, Zosia i Weronika z klasy 5d wręczyły nagrodę zgodnie z przyjętym ceremoniałem. Laureatka została pasowana na „Nauczyciela z uśmiechem”, musiała wypić sok z cytryny i szeroko uśmiechnąć się do dzieci!
Ostatnim punktem uroczystości była niespodzianka przygotowana przez nauczycieli, którzy zaprezentowali się w układzie choreograficznym do znanej piosenki szwedzkiego zespołu „ABBA”.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.