"DARY DLA UKRAINY"

Społeczność naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem włączyła się w pomoc dla Ukrainy przez dwa tygodnie od 28 lutego do 10 marca zbieraliśmy środki opatrunkowe: bandaże, gazy, plastry, środki odkażające itp., produkty dla dzieci: pieluchy, chusteczki nawilżane, kosmetyki dla dzieci,
produkty spożywcze z długim terminem oraz produkty kosmetyczne typu mydło, żel pod prysznic, pasta do zębów, szczoteczki, szampony itp.

Zebrane produkty na bieżąco przekazywaliśmy do punktu zbiorczego w Skórzewie, skąd trafiały do organizacji „Zawsze Razem”, oraz do punktu Centrum Urody i Fitnessu w Poznaniu. Zbiórka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Na miejscu w szkole jak również w punkcie przy ulicy Zakręt 7 w Skórzewie nasi Wolontariusze włączyli się również w pomoc przy sortowaniu produktów. Mieliśmy również okazję pomagać przy układaniu rzeczy w salkach w Skórzewie na ulicy Poznańskiej 66, skąd osoby potrzebujące z Ukrainy mogły odbierać potrzebne produkty.

Mieliśmy też swoich przedstawicieli z klasy 8a, którzy pomagali sortować rzeczy w punkcie zbiórki dla Ukrainy w Konarzewie.

Ponadto część materiałów opatrunkowych, pieluch, chusteczek i produktów dla dzieci trafiło bezpośrednio na granicę dzięki transportowi zorganizowanemu przez Pana Piotra w dniu 4marca. Tydzień później Pan Piotr jechał w konwoju i zawiózł dziecięce produkty dla dzieci do szpitala we Lwowie.

Na tym nasza pomoc się nie zakończyła. Klasa 7d w dniach 21 -25.03 zorganizowała akcję „Bluza z kapturem” – zebrane ubrania trafiły dla uchodźców, którzy stacjonują w Arenie.

Obecnie trwa jeszcze zbiórka karmy dla zwierząt z zoo ukraińskiego.

Składamy gorące podziękowania wszystkim ofiarodawcom: uczniom i ich rodzicom oraz wychowawcom, za ogromną hojność serca, życzliwość i zaangażowanie.

Kategoria: