Dajemy Dzieciom Siłę

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę z nowym rokiem podzieliła się z nami kampanią "CIAŁO NEUTRALNY DOM". Kampania ma uwrażliwić dorosłych na kwestie wyglądu ich nastoletnich dzieci oraz uświadomić skalę wpływu internetowych wzorców na dobrostan psychiczny i zachowania dzieci i młodzieży. Każdy dorosły ma wpływ na kształtowanie przestrzeni domowej, miejsca w którym dzieci i nastolatki czują się bezpieczne, szanowane i nieokreślane. (FDDS)

Co trzecia dziewczyna (33%) i co piąty chłopak (21%) odczuwa presję, by wyglądać lepiej. (FDDS) Internet i media społecznościowe nad wyraz eksponują konkretne wzorce dotyczące urody. Wzorce te często prowadzą do niskiej samooceny dzieci powodując niezadowolenie i przygnębienie.

Sprawdź co możesz zrobić...