Czyściochowa Akademia- projekt edukacyjny część 2

Od lutego 2021 roku na zajęciach świetlicowych realizujemy projekt edukacyjny pt. „Czyściochowa Akademia”. Jego głównym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych wśród uczniów z klas 1 szkoły podstawowej. W trakcie powadzonych zajęć uczniowie pozyskują cenną wiedzę z zakresu higieny, a przede wszystkim mogą w praktyczny sposób, za pomocą metody eksperymentów, przekonać się o tym, jak ważne jest zachowanie higieny, czystości i co może wiązać się z nieprzestrzeganiem tych zasad.

W drugiej części edukacyjnej, która trwała do 30 kwietnia 2021 r., uczniowie zapoznali się z informacjami na temat higieny dłoni oraz higieny podczas korzystania z toalety. Przedstawione zostały im prawidłowe nawyki korzystania z toalety, ze szczególnym zwróceniem uwagi na poprawne mycie rąk. Pozyskali oni przede wszystkim odpowiedź na pytanie, dlaczego mycie rąk jest ważne dla naszego zdrowia.
Uczniowie, z pomocą nauczycieli, wykonali eksperymenty służące przybliżeniu tematyki omawianej na zajęciach świetlicowych. W trakcie ich realizacji zrodziło się wiele pytań, a tym samym widoczne zainteresowanie tematem higieny. Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami uczestnicy wykonali tematyczne prace plastyczno-literackie. Ich zadaniem było napisanie rymowanki o potrzebie mycia rąk.

Rezultaty pracy uczniów można zobaczyć w galerii poniżej.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.