Czy Warszawa da się lubić?

W dniach 12-13 kwietnia uczniowie z klasy 5a i 6c ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce byli na wycieczce w Warszawie.
Atrakcją bogatego programu wyjazdu było spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka p. Markiem Michalakiem.
Uczniowie jeszcze w szkole przygotowywali się do tego wydarzenia, pracowali nad kodeksem praw dziecka i zakresem działań Biura Rzecznika.
Podczas spotkania w Warszawie dzieci wzięły udział w warsztatach i rozmowie z p. Markiem. Poznały zasady funkcjonowania biura, rodzaj spraw, którymi się zajmuje. Zadały Rzecznikowi wiele pytań, o jego pracy, sukcesach, porażkach (pojawiły się także pytania osobiste). Pan Marek podczas rozmowy wprowadza zawsze bardzo miłą atmosferę, dzieci czują się bardzo swobodnie, nie boją się pytać i dyskutować.
Na koniec spotkania uczniowie otrzymali niespodzianki, a Panu Markowi podarowali książkę, pisaną przez uczniów szkół z terenu Gminy Dopiewo "Tajemnica Palędzkiego lasu".
Te spotkania są zawsze niezwykle ważne ze względu na postać p. Rzecznika. Jest on Kanclerzem Kapituły Orderu Uśmiechu- patrona szkoły w Dąbrówce. Bardzo lubi dzieci, zawsze znajduje dla nich czas- jest Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Ukoronowaniem jego działalności i osobowości jest druga kadencja na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka- co nie miało miejsca wcześniej w historii tego urzędu.
Ponadto podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić Telewizję Polską. Odwiedzili studia telewizyjne m.in. studio programu "Pytanie na śniadanie" oraz "Jaka to melodia", pomieszczenia reżyserskie oraz muzeum TVP S.A. Ciekawym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik oraz na Stadionie Narodowym.
Wycieczka pozostawiła wiele cennych wrażeń i wspomnień.

link do artykułu na stronie Rzecznika:
http://brpd.gov.pl/aktualnosci/goscie-z-dabrowki

/Dorota Dominiak/

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.