„CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”

W miesiącach marzec-maj w świetlicy szkolnej realizowany jest projekt edukacyjny z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt.: „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”- NAJWIĘKSZE ATRAKCJE POLSKI.

Zwykle zachwycamy się obcymi krajami, ponieważ są z dala od nas i panuje tam niespotykany tropikalny klimat, nietypowa roślinność, występują interesujące oryginalne budowle (obiekty). Często jednak okazuje się, że nie mamy nawet pojęcia o tym, że cuda natury oraz kultury można też spotkać w Polsce. Wyróżniają się one na tle całego świata do tego stopnia, że zostały wpisane na LISTĘ ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO I PRZYRODNICZEGO UNESCO.

Projekt edukacyjno-wychowawczy w świetlicy szkolnej jest poświęcony prezentacji największych atrakcji turystycznych Polski zarówno tych przyrodniczych jak i kulturowo-historycznych z okazji obchodzonego jubileuszu Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W bieżącym miesiącu marcu zrealizowany został temat: „Poznajemy największe miasta Polski”. Pozostałe tematy projektu to:
- Poznajemy najstarsze miasta Polski
- Poznajemy ciekawe przyrodnicze miejsca w Polsce
- Poznajemy ciekawe kulturowe i historyczne miejsca w Polsce.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.