"Być jak św. Mikołaj"

Wszyscy znają i bardzo lubią postać Świętego Mikołaja. W tym roku mieliśmy okazję, by na chwilę zamienić się w niego i pomóc małemu Oskarowi z chorym serduszkiem, który potrzebował również przeszczepu szpiku kostnego oraz umilić pobyt dzieciom z oddziału Hematologii w szpitalu dziecięcym w Poznaniu.
Akcja rozpoczęła sie od pieczenia pierniczków, które następnie zostały cudownie ozdobione przez dzieci ze wszystkich klas 1 - 3. Powstały też niepowtarzalne kartki świąteczne wykonane własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły. Rękodzieła te wystawiliśmy na świątecznych straganach podczas zebrań z Rodzicami. Udało sie sprzedać wszystkie pyszne pierniczki i większość kartek za ogromną sumę 3500 zł!!! Pieniądze te zostały już przekazane rodzicom małego Oskara, którzy ogromnie dziękują za Waszą dobroć.
Podczas podsumowania projektu "Być jak św. Mikołaj", które odbyło się w ostatnim przedświątecznym tygodniu, wczuliśmy się w magiczny nastrój Bożego Narodzenia dzięki wyśpiewanym kolędom i pastorałkom przez każdą z klas 1 - 3. Wtedy też mieliście okazję przekazać zebrane na potrzeby szpitala dziecięcego w Poznaniu materiały plastyczne. Byliście bardzo hojni, bo prezenty zapełniły cały ogromny bagażnik samochodu. Opiekunowie dzieci z oddziału hematologicznego bardzo dziękują za Wasze wsparcie.
My również gorąco dziękujemy Rodzicom, dzieciom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w projekt. Wszyscy jesteście jak św. Mikołaj!!!

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.