BohaterON

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
W tym roku do akcji dołączyła także nasza szkoła. Uczniowie w klasach 1-3 mieli okazję wraz ze swoimi wychowawcami wziąć udział w lekcjach z zakresu edukacji patriotycznej.
W klasach zostały wykorzystane scenariusze lekcji „Bohaterem być kiedyś i dziś”. Są to zajęcia oparte na opowiadaniu Elizy Piotrowskiej pt. „Jak zostałem bohaterem”. Główny bohaterem jest 8-letni chłopiec o imieniu Leon. Chłopiec mieszka w Warszawie, a jego babcia ma na imię Anastazja. Leon przyjaźni się także z Helmerem, chłopcem z Angoli.
Lekcja, którą przeprowadziliśmy przy udziale w projekcie BohaterOn miała na celu uświadomienie znaczenia Powstania Warszawskiego, a jeszcze jedną bardzo ważną rzecz – uświadomienie dzieciom, że można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem.

Koordynator projektu: Anna Szeremietiew
Klasy biorące udział wraz z wychowawcami:
1b Dominika Tomaszewska
1c Joanna Jurek